Zanim mycie demineralizowaną wodą stało się powszechną praktyką, do czyszczenia okien używano drabin, lin, podnośników koszowych oraz rusztowań. Obecnie okna i elewacje można myć, stojąc na ziemi. I mimo że niektóre firmy dalej stosują przestarzałe technologie, mycie wodą demineralizowaną okazuje się bardziej efektywne, pozwala też zaoszczędzić czas i pieniądze.

Woda demineralizowana, określana także mianem „wody dejonizowanej”, pozbawiona jest minerałów zawartych w zwykłej wodzie z kranu, a więc: sodu, wapnia, chloru czy magnezu. Dzięki temu po wyschnięciu szkło jest pozbawione jakichkolwiek smug i plam, a samą metodę stosuje się również do czyszczenia ram okiennych. Sprawdź, co jeszcze warto o niej wiedzieć.

Fakty o myciu wodą demineralizowaną

1. Zero chemikaliów

Przy oczyszczaniu powierzchni z wykorzystaniem wody demineralizowanej nie potrzeba żadnych detergentów, wszak sama woda jest wyjątkowo skutecznym środkiem czyszczącym. Likwiduje prawie wszystkie rodzaje zanieczyszczeń, w tym osad, żwir oraz niektóre rodzaje smarów. Co więcej, nie trzeba jej wycierać czy polerować – wystarczy poczekać, aż po prostu odparuje. Nie pozostawia ona przy tym żadnych smug ani zabrudzeń.

2. Bezpieczeństwo

Mycie wodą demineralizowaną nie wymaga użycia żadnych środków czyszczących, dlatego jest ono w stu procentach bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Co więcej, jak już wspominaliśmy wcześniej, nie wymaga użycia drabiny czy też podnośnika koszowego. To z kolei wpływa na bezpieczeństwo samych pracowników. Mycie wodą demineralizowaną jest także bezpieczne dla różnych dekoracji znajdujących się na budynku. Bez problemu można więc oczyścić w ten sposób bannery reklamowe, plastik, panele oraz różne inne, delikatnie elementy.

3. Złożony system filtrujący

Mycie wodą demineralizowaną odbywa się przy pomocy złożonego systemu. Składa się on z:

  • urządzenia filtrującego wodę – określane jest ono również mianem „stacji filtrującej”, jego działanie bazuje na filtracji, która odbywa się poprzez mieszankę żywicy dejonizującej bądź też przez filtry jonizującej osmozy,
  • szczotek, wężyków lub padów, przez które przedostaje się woda na powierzchnię,
  • kijów teleskopowych, które wyprodukowane są z włókna węglowego, karbonu lub aluminium – im wyżej znajduje się dana powierzchnia, tym większą wytrzymałością oraz lekkością muszą się one cechować.

4. Długotrwały efekt i precyzja

Woda demineralizowana pozbawiona jest mikroelementów oraz cechuje się rozładowanym ładunkiem elektrostatycznym. Dzięki temu ma większą zdolność do absorpcji brudu, co z kolei sprawia, że powierzchnia pozostaje czysta na długo. Co więcej, specjalistyczna szczotka pozwala dotrzeć do wielu zakamarków, a przez to – oczyścić rynny, zakrzywienia dachu i okablowanie. Pozwala również wniknąć wodzie w pory sidingu czy też miejsca, do których nie są w stanie dotrzeć urządzenia pod wysokim ciśnieniem. Do tego miękkie włosie szczotki nie pozostawia na powierzchni żadnych rys.

5. Szerokie zastosowanie

Wodę demineralizowaną stosuje się nie tylko do mycia okien, ale także silosów, bram i ogrodzeń wykonanych z metalu. Czyści ona również  elewacje tynkowe, szklane, blaszane i panelowe, siding, jak również wiele innych materiałów. Ma zastosowanie przy myciu lakieru samochodowego, a także w rozmaitych innych gałęziach przemysłu. Stosuje się ją także w myjniach bezdotykowych. Można ją umyć również panele słoneczne, dachy, plandeki, samoloty i łodzie.

6. Niskie koszty

Przez to, że przy myciu wodą demineralizowaną nie stosuje się detergentów ani nie korzysta się z rusztowań, koszt takiej usługi jest niższy niż np. przy standardowych technikach alpinistycznych. Jednocześnie cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do jakości.

Mycie wodą demineralizowaną w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Czyścimy różnego rodzaju powierzchnie na terenie Trójmiasta i Olsztyna. Jako jedyna firma na tym obszarze stosujemy gorącą wodę demineralizowaną, która wpływa na jeszcze lepszy efekt wizualny. Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń i zamów