W myciu szyb liczą się tak naprawdę dwie rzeczy – efektywność czyszczenia oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania tych prac. Pod pojęciem efektywności kryje się po prostu skuteczność, czyli to jak szyby bądź okna prezentują się po wykonaniu całej pracy (czy są czyste) oraz jak długo ten efekt czystości się utrzymuje. A co z bezpieczeństwem? Tego dowiesz się czytając ten wpis.

Firmy świadczące usługi polegające na dbaniu o czystość szyb, okien i różnego rodzaju przeszkleń, czy elementów szklanych możemy podzielić na 2 rodzaje:

  • Ryzykujące i oferujące swoim klientom mycie przy zastosowaniu tzw. lin, po których spuszczają się na budynki.
  • Bezpieczne i zapewniające swoim klientom czyszczenie bezpośrednio z ziemi – bez ponoszenia zbędnego ryzyka.

 

Dlaczego mycie na linach i podnośnikach jest niebezpieczne?

To może wydawać się drastycznym, ale bardzo realnym przykładem. Lina bowiem może się po prostu przetrzeć i zerwać, w efekcie powodując upadek z bardzo dużej wysokości. Nie trzeba dysponować szczególnie wybujałą wyobraźnią, aby zdawać sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji takiego upadku. Nie wspominając już o efektach medialnych, czy czarnym PRze, jaki przylgnie do budynku, przy którym zdarzy się taka tragedia.

 

Korzystanie z lin wymaga specjalnych warunków atmosferycznych

Ponadto, ten rodzaj świadczonych usług myjących wymaga także odpowiedniej pogody. Gdy na dworze jest wietrznie lub zimno, praca taka staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. Przez co tego rodzaju firmy często przekładają wykonanie swojej pracy na inny dzień – pozostawiając budynek brudnym. A terminowość i gwarancja wykonania pracy w ustalonym terminie to dla wielu zarządców budynków cecha najważniejsza.

 

Dlaczego lepiej stosować bezpieczną alternatywę w postaci mycia okien z ziemi?

Czyszczenie szyb przy użyciu sprzętu pozwalającego na komfortową pracę bezpośrednio z ziemi jest odpowiedzią na wszystkie wady prezentowane przez usługę mycia z lin.

Po 1 zapewnia pełne bezpieczeństwo. Specjalista nie musi wdrapywać się na budynek, a potem się po nim spuszczać. Wystarczy, że użyje odpowiedniej szczotki teleskopowej, a bez problemu dosięgnie nawet do najbardziej oddalonych elementów.

Po 2 zapewnia terminowość, bo jego praca może być wykonywana praktycznie w każdych warunkach. Nie ogranicza go wiatr, czy wyjątkowo niska temperatura.

 

Szukasz firmy z Trójmiasta i okolic, która zapewnia zarówno skuteczność, jak i bezpieczeństwo podczas mycia?

My gwarantujemy zarówno jedno, jak i drugie. Wszystkie prace czyszczące i myjące wykonujemy bezpośrednio z ziemi, na co pozwala nam specjalistyczny sprzęt. Dzięki myjkom umieszczonych na długich wysięgnikach (drążkach) i naszemu doświadczeniu, możemy bez żadnych problemów czyścić nawet bardzo wysokie budynki.

Szczotki teleskopowe, z których korzystamy pozwalają nam na swobodne docieranie do wysokości nawet 6 piętra. Jeśli szukasz firmy, która zajmie się Twoim budynkiem z Gdańsku, Gdyni, Sopocie, a nasze Olsztynie – trafiłeś idealnie!

Zadzwoń i zamów