Uważa się, że czyszczenie okien to temat zarezerwowany tylko dla specjalistów od wspinaczki. Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi do głowy, to ekipa zwisająca na linach, która za pomocą specjalnego oprzyrządowania zajmuje się czyszczeniem szklanych elementów elewacji wieżowca. Jest to dość przestarzała metoda, jej popularność jednak sprawia, że rzadko wspomina się o myciu wodą demineralizowaną. Dzięki innowacyjności tej substancji specjalne teleskopy ze szczotkami umożliwiają nie tylko efektywniejszą pracę zespołu czyszczącego, ale także pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Aktualnie bowiem możliwe jest usuwanie brudu z okien i elewacji bez potrzeby odrywania stóp od ziemi. Warto poznać kilka ważnych informacji o myciu wodą demineralizowaną. Czym ona jest i jakie są jej atuty?

Kilka faktów o myciu okien wodą demineralizowaną

Woda demineralizowana, nazywana także dejonizowaną, to woda pozbawiona minerałów. Trudno doszukać się w niej sodu, chloru, wapnia, czy magnezu. Sprawia to, że powierzchnia wyczyszczona z jej pomocą zachowuje połysk na długi czas i nie występują na niej żadne smugi ani charakterystyczne suche plamy. O myciu wodą demineralizowaną warto pomyśleć, kiedy budynek pokryty jest trudnymi do zmycia zabrudzeniami takimi jak:

  • zabrudzenia biologiczne
  • osady komunikacyjne
  • glony
  • niektóre smary
  • substancje oleiste

Budynki z reguły myje się za pomocą szczotek osadzonych na bardzo długich teleskopach. W połączeniu z ciepłą wodą sprawiają one, że każda powierzchnia będzie błyszczeć i lśnić przez bardzo długi czas. Przy myciu okien wodą demineralizowaną nie występuje żadne zagrożenie dla środowiska. Jest wręcz na odwrót, gdyż rzadko kiedy dodaje się do niej detergenty. Z tego względu, że posiada ona wystarczające właściwości do absorpcji brudu, dzięki czemu nic niepożądanego nie pozostaje na umytej powierzchni.

Dodatkowym atutem, oprócz właściwości pochłaniających, jest kwaśny odczyn wody demineralizowanej o wartości pH 5,5. Radzi sobie ona przez to z doskonale zabrudzeniami na każdej możliwej powierzchni płaskiej. Należy wspomnieć, że po umyciu wodą demineralizowaną powierzchnia nabywa ładunek elektrostatyczny.  Diametralnie zwiększa to jej odporność na przyszłe zabrudzenia. 

Ponadto przy myciu wodą demineralizowaną nie jest wymagane stawianie rusztowań, przez co koszt usługi jest o wiele niższy niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Sprawia to, że cena w stosunku do jakości i szybkości realizacji czyszczenia budynku jest o wiele korzystniejsza.

W przypadku jakich powierzchni warto pomyśleć o myciu wodą demineralizowaną?

Z właściwości wody demineralizowane korzysta się w przypadku mycia:

  • elewacji panelowych, siding
  • okien
  • szklanych elewacji, fasad 
  • bram, elewacji blaszanych 

Zakres jej zastosowania jest na tyle szeroki, że nie istnieją żadne większe ograniczenia w jej użyciu. Woda demineralizowana sprawdzi się przy czyszczeniu lakieru samochodowego, czy różnego rodzaju pomieszczeń o przeznaczeniu przemysłowym. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by używać jej do usuwania zabrudzeń z powierzchni dekoracji budynków takich jak np. panele, banery reklamowe, czy różnego rodzaju plastikowe elementy.

Mycie elewacji wodą demineralizowaną jest możliwe z poziomu ziemi do wysokości około 18 metrów. Faktem jest, że przy zastosowaniu rusztowań możliwe jest wyczyszczenie powierzchni znajdujących się wyżej. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że jest to o wiele droższe niż metoda z wykorzystaniem szczotek teleskopowych. Zdarza się także, że rozstawienie dźwigu, rusztowania lub podnośnikach w niektórych miejscach jest po prostu niemożliwe. 

Firmy wykorzystujące wodę demineralizowaną na terenie Trójmiasta i Olsztyna 

Aquacleaning 24 to zespół specjalistów, którzy od lat zajmują się czyszczeniem elewacji i okien budynków na terenie Olsztyna, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jako jedyni na terenie Trójmiasta oferujemy mycie okien, elewacji i budynków ciepłą wodą demineralizowanej. Zapewniamy najlepszą jakość usług. Będziesz zadowolony z efektów naszych usług przez długi czas. Gwarantujemy najwyższą jakość efektów wykonanej pracy i błysk wypolerowanej powierzchni zauważalny w całym mieście!  Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń i zamów