Woda demineralizowana – co to takiego?

 

Mówiąc najprościej, woda demineralizowana to krystalicznie czysta woda pozbawiona wszelkiego rodzaju minerałów. Jest to najlepsza woda jaką możemy wykorzystać do mycia przeszkleń, dlatego też Aquacleaning24 w połączeniu ze swoim wieloletnim doświadczeniem, profesjonalnym sprzętem, technologią i wiedzą pracowników dostarcza usługi na najwyższej poziomie.
O ilości substancji rozpuszczonych w wodzie informuje nas wskaźnik ppm (ang. part per million – liczba części na milion). Dla wody demineralizowanej ppm wynosi 0. Oznacza to, że jest ona wolna od wszelkich zanieczyszczeń i minerałów, co jest bardzo istotnym czynnikiem przy myciu powierzchni szklanych. Dlaczego? Wyjaśniamy.

  • mycie przeszkleń wodą demineralizowaną gwarantuje, że szklane powierzchnie po wyschnięciu będą idealnie czyste, wolne od smug i rys, które często powstają na skutek działania występujących w nieoczyszczonej wodzie składników,

  • szklane powierzchnie umyte wodą demineralizowaną dłużej zachowają swój blask i czystość, gdyż zwiększają swoje właściwości hydrofobowe,

  • jest to ekologiczne rozwiązanie dzięki uniknięciu stosowania środków chemicznych i detergentów, co jest korzystne dla ekosystemu i Twojego zdrowia.

Do sprawdzenia zawartości składników w wodzie służy miernik TDS (Total Dissolved Solids). Jest to ręczny przyrząd, który pokazuje trzycyfrowy odczyt. Gdybyśmy chcieli zbadać wodę płynącą z naszych kranów miernik najprawdopodobniej wskazałby wartość między 035 a 600 ppm. Taka wodą nadaje się do picia ale niekoniecznie do mycia okien, gdzie naszym celem jest uzyskanie nieskazitelnego blasku. Taki efekt otrzymamy tylko wówczas, kiedy ppm wynosić będzie 0 (woda demineralizowana).

Jak otrzymujemy wodę demineralizowaną?

 

 Wodę demineralizowaną (inaczej osmotyczną) otrzymujemy dzięki zastosowaniu procesu odwróconej osmozy oraz dodatkowej filtracji. Odwrócona osmoza to ruch wody przez półprzezroczystą membranę , gdzie pod wpływem ciśnienia następuje rozdzielenie roztworu o różnych stężeniach. Zastosowanie półprzezroczystej membrany sprawia, że możemy oddzielić minerały od wody. Taka membrana nie ma porów, separacja zachodzi w gęstej warstwie polimeru o mikroskopijnej grubości. Membrana jest tak cienka, że pory umożliwiają przejście jedynie cząsteczek wody, oddzielając od niej zanieczyszczenia takie jak wapń, sód, żelazo, chlor i inne minerały. Odwrócona osmoza pozwala na usunięcie 90-99% zanieczyszczeń. Aby uzyskać pełne 100% czystości wody, poddajemy ją dodatkowemu specjalistycznemu filtrowaniu w wykorzystywanym przez nas sprzęcie i tylko taka woda o wskaźniku ppm równym 0 jest przez nas stosowania do mycia przeszkleń, witryn itp.

Jak odbywa się mycie szyb przy wykorzystaniu wody demineralizowanej?

 

Do mycia szklanych powierzchni wodą demineralizowaną wykorzystywane są szczotki umieszczone na kiju teleskopowym. Do szczotek doprowadzana jest woda demineralizowana poprzez pompkę połączoną ze szczotką cienkim wężykiem. Proces ten odbywa się pod odpowiednim ciśnieniem, aby woda mogła zostać optymalnie rozpylana na szklanej powierzchni dając stały strumień wody. Szczotka styka się z czyszczoną powierzchnią a czysta woda demineralizowana dzięki swym właściwościom automatycznie absorbuje brud. Szczotki przy kijach teleskopowych wykonane są w taki sposób, aby łatwo dotarły również innych powierzchni, np. ram okiennych, paneli słonecznych czy dachów oranżeryjnych. Wszystko to odbywa się bez konieczności wspinania się na rusztowania czy podnośniki, także nie używamy lin – my stosujemy kije teleskopowe, które umożliwiają prace na wysokości nawet do 18 m. Nasze kije teleskopowe wykonane są z najwyższej jakości karbonu. Metoda mycia i dbania o powierzchnie szklane przy wykorzystaniu wody demineralizowanej zwana WFP tj. Water Fed Pole jest najskuteczniejszym sposobem na szybkie zapewnienie niewielkim kosztem czystości, blasku i transparentności przeszkleń biurowców i budynków komercyjnych, szklanych witryn, dużych fasad szklanych itd. Mycie różnego typu powierzchni wodą demineralizowaną na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic to dla nas codzienność i satysfakcja z zadowolenia klientów.

Zadzwoń i zamów