Na rynku funkcjonuje bardzo dużo firm świadczących usługi z zakresu mycia oraz utrzymania czystości okien, witryn, jak i całych przeszkleń w biurowcach, lokalach usługowych, sklepach, a także domach jedno- oraz wielorodzinnych. Ty, jako osoba poszukująca najlepszego rozwiązania, masz prawo mieć problem z wyborem. Co wziąć pod uwagę wybierając według Ciebie najlepszą firmę? Czy zwracać uwagę na doświadczenie? Sprzęt? Ceny? Podejście? Przeczytaj ten artykuł, a z pewnością dowiesz się, jak wybrać najlepszą firmę, która profesjonalnie zajmie się myciem Twoich okien i nie tylko.

 

Zapoznaj się z poniższymi punktami, aby mieć pewność, że wybierzesz właściwego dostawcę usług mycia. Jeśli spełnia je wszystkie – nie wahaj się i postaw właśnie na niego.

 

1. Jaki sprzęt i technologie wykorzystuje do mycia okien?

Sprzęt musi być solidny i niezawodny. Te dwie cechy są gwarancją dobrze wykonanej pracy, a także tego, że jej efekty będą utrzymywały się przez długi czas. Unikaj firm, które posługują się przestarzałymi narzędziami. Nie dość, że efekty takiego „mycia” będą marne, to dodatkowo mogą uszkodzić Twoje okna. Dobre firmy używają sprzętów z najwyższej półki.

 

2. Czy dba o bezpieczeństwo podczas czyszczenia szkła?

Jeżeli budynek, który chcesz wyczyścić jest wysoki (np. jest to kilkupiętrowy oszklony biurowiec lub blok) – zwróć uwagę, w jaki sposób będzie odbywało się jego mycie. Wiele firm stosuje liny (tzn. w celu dotarcia do najwyższych punktów budynku, osoby myjące spuszczają się z dachu wisząc jedynie na specjalnych linach). Jest to dość niebezpieczne podejście, które dodatkowo narusza prywatność osób pracujących lub mieszkających w danym budynku. Znacznie lepsze są firmy oferujące tzw. mycie z ziemi – na specjalnych długich szczotkach teleskopowych. To rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze, a dodatkowo gwarantuje prywatność wszystkim osobom znajdującym się w tym czasie w budynku.

Ponadto, dowiedz się, jakie środki są wykorzystywane do mycia okien. Poza bezpieczeństwem ludzi liczy się też bezpieczeństwo środowiska. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest czysta woda demineralizowana, bez żadnych dodatków środków chemicznych. Wbrew pozorom, taka woda jest w stanie wyczyścić praktycznie każde zabrudzenie, a w dodatku efekt mycia zachowuje się znacznie dłużej, niż przy użyciu tradycyjnych środków.

 

3. Czy ma odpowiednie doświadczenie?

Doświadczenie w tej pracy jest tak samo istotne, jak odpowiedni sprzęt oraz dbanie o bezpieczeństwo. Dlatego wybieraj tylko specjalistów, którzy mają co najmniej kilka lat doświadczenia. To da Ci pewność, że wykonali już setki takich zleceń i z pewnością znają się na swojej pracy.

 

4. Czy działa w Twojej okolicy?

To bardzo wygodne, jeśli firma do której zwracasz się o wykonanie usługi, działa w tej samej okolicy, co Ty. Jeśli np. jesteś z Gdańska to najlepiej jeżeli wybierzesz firmę od mycia z Trójmiasta (Gdańska, Gdyni, czy Sopotu). Bliskość sprawi, że wycena, jak i sama usługa może zostać wykonana znacznie szybciej.

 

Potrzebujesz pomocy?

A jeżeli szukasz firmy, która zna się na swojej pracy i spełnia absolutnie wszystkie z powyższych punktów – skontaktuj się z nami.

Zadzwoń i zamów