„Dom moją ostoją” – do tego dążymy i dokładamy wszelkich starań, aby czuć się w swoim miejscu na ziemi jak najlepiej. Co oznacza jak najlepiej? Niewątpliwie wielu z Was użyłoby takich przymiotników jak rodzinnie, ciepło, bezpiecznie. A jeśli bezpiecznie to także czysto. Utrzymanie domu w czystości wymaga samodyscypliny i właściwej organizacji swojego czasu. Podejmując konsekwentne i natychmiastowe działania bez przekładania tego „na później” jak na przykład odkładanie wszystkich przedmiotów na swoje miejsce, segregowanie rzeczy, rozpakowywanie zakupów do szafek i lodówki możemy naprawdę zaoszczędzić mnóstwo czasu dla siebie i dla rodziny. A co w przypadku zabrudzeń, na które ze względu na swój charakter i panujące warunki atmosferyczne nie mamy aż tak dużego wpływu? Mowa o powierzchniach szklanych, które przez wzgląd na swoją delikatność i funkcjonalność wymagają specyficznego sposobu traktowania i czyszczenia. Jako rozwiązanie mamy kilka rad, które znacznie ułatwią Wam zapewnienie pełnej funkcjonalności takich powierzchni (np. lustra, okna, szklane stoliki).

Domowe, szybkie i sprawdzone sposoby na utrzymanie powierzchni szklanych w czystości

  • staraj się regularnie czyścić powierzchnie szklane w domu – systematyczność jest tu wysoce wskazana,

  • postępuj z zasadą grawitacji czyli czyść szkło od góry do dołu, aby nie przysporzyć sobie dodatkowej pracy,

  • najpierw zbierz zalegającą na powierzchni szkła lub w przypadku okien większą ilość zabrudzenia (np. szmatką, gąbką szczotką), po czym powtarzaj czynność wykorzystując inną, czystą szmatkę,

  • do usunięcia brudu, pyłu i innych zalegających w zakamarkach zanieczyszczeniach użyj starej szczoteczki do zębów,

  • jako środek czyszczący i zarazem dezynfekujący możesz użyć wody z dodatkiem octu i alkoholu,

  • do czyszczenia płaskich powierzchni korzystaj z niezużytych szmatek z mikrofibry, są znacznie lepsze od często używanych do tego celu ręczników papierowych, które to niestety osadzają się na czyszczonej powierzchni. Zatem stawiamy na jakość materiałów do czyszczenia, bowiem zależy nam na transparentności, blasku a przede wszystkim na czystości okien i innych szklanych powierzchni,

  • wypoleruj powierzchnię szklaną gazetą – zapewni Ci to błysk okien (sprawdź koniecznie),

  • jeśli masz taką możliwość, to myj okna w pochmurne dni. W słoneczną pogodę często zauważamy na szkle smugi a to dlatego, że woda paruje wówczas szybciej.

 

Przyjedziemy i umyjmy Ci szklane powierzchnie

Żyjemy w czasach, kiedy nadmiar obowiązków życia codziennego – praca, zakupy, dzieci itd. sprawiają, że niejednokrotnie brakuje nam chwil dla siebie a tym bardziej na kompleksowe utrzymanie domu w czystości. O ile przetarcie szmatką zakurzonych małych powierzchni nie sprawia nam większych trudności i nie pochłania tak cennego czasu, o tyle dbanie o większe powierzchnie typu szklane drzwi przesuwne, przeszklone powierzchnie czy kabiny prysznicowe staje się czynnością, do której należy przyłożyć się z większą starannością. Jak temu zaradzić, aby nie zaniedbać tego, co najważniejsze czyli rodziny i jednocześnie uzyskać efekt o najwyższej jakości? Zdaj się na profesjonalistów. Jeśli zależy Ci na czystości powierzchni szklanych w Twoim domu i oczekujesz 100% satysfakcji z ich użytkowania to jesteśmy dla Ciebie – Aquacleaning24. Czyścimy powierzchnie szklane na terenie województwa pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot a także Olsztyn) a większe zlecenia przyjmujemy na terenie całego kraju. Więcej szczegółów znajdziesz zaglądając do naszej oferty. Zadzwoń, umów się i przekonaj się sam ile korzyści możemy Ci zaoferować.

Zadzwoń i zamów