W artykule przyjrzymy się, jak umyć duże okna oraz powierzchnie szklane.

Mycie dużych okien oraz powierzchni
szklanych – czy jest to aż tak trudne?

Ludzie żyją w przeświadczeniu, że duże okna oraz powierzchnie szklane bardzo trudno się myje. To jest powód, dlaczego większość ludzi rezygnuje z pomysłów wykorzystania dużych okien podczas budowy własnego domu, zamiast tego wybierają jak najmniejsze okna, ponieważ boją się myć te okna oraz szyby.

Te osoby boją się, ze same nie dadzą rady umyć dużych okien, albo zrobią to źle i po umyciu pozostaną smugi i brud.. W domu nasze szyby czy powierzchnie szklane możemy myć sami, oczywiście przy użyciu odpowiednich sprzętów, natomiast jeżeli nasze powierzchnie szklane są zbyt ogromne, aby zrobić to samemu, możemy wynająć profesjonalną ekipę, która umyje nam wszystkie okna, przeszklenia, powierzchnie szklane i szyby.

Takie ekipy myjące okna są relatywnie tanie, a swoją pracę wykonują bardzo szybko i profesjonalnie. W tym artykule chciałbym uświadomić ludziom, że mycie dużych okien, przeszkleń czy powierzchni szklanych nie jest wcale takie skomplikowane.

Potrzebujemy kilku ważnych rzeczy aby nasze okna były czyste.

Sposób mycia okien

Aby nasze okna i szyby były czyste, należy przestrzegać pewnych reguł dotyczących mycia okien. Ważne, aby rozpocząć mycie okien od góry i następnie kierować się ku dołowi dzięki temu na naszych powierzchniach szklanych nie zostaną żadne zacieki czy smugi.

Naszych szyb nie powinniśmy również myć w pełnym słońcu, gdyż wtedy po umyciu zostają smugi i zacieki.

Wybór odpowiedniego materiału

To jest jeden z najważniejszych elementów, jeśli chcemy aby nasze okna były długo przejrzyste i abyśmy nie musieli ich zbyt często myć. Wybór odpowiedniego materiału, z którego są wykonywane nasze szyby jest dość trudny, gdyż na rynku jest wiele firm, które oferują okna i szyby, więc którą wybrać ?

Kupując okno musimy dokładnie sprawdzić jakie ono ma przeszklenie. Przy kupnie dużych powierzchni szklanych najlepiej wybrać szyby samoczyszczące, które pokryte są specjalną powłoką z fotokatalicznego i hydrofilnego materiału.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich powłok, brud w mniejszym stopniu przylega do szyby. Takie powłoki, pod wpływem działania promieni słonecznych, rozluźniają i kruszą cząsteczki brudu, dzięki do umycia takich szyb wystarczy spłukanie ich wodą.

Światło słoneczne aktywuje także właściwości hydrofilne, dzięki którym krople deszczu tworzą na powierzchni szyby taką warstwę, która nie zakłóca przejrzystości okien.

Środki służące do mycia okien

Detergenty, które wybieramy mają również bardzo wielki wpływ na czystość naszych okien, ale nie tylko wpływają na powierzchnie szklane, lecz na nasze środowisko.

Przy wyborze odpowiednich środków służących do mycia okien powinniśmy kierować się dobrem o środowisko, dlatego wybierajmy detergenty, które nie szkodzą naszej planecie. Takim uniwersalnym środkiem do mycia okien jest wspomniana we wcześniejszym artykule woda demineralizowana.

Mycie okien wodą demineralizowaną zapewnia pełną skuteczność, dzięki niej nasze okna i powierzchnie szklane są bardzo przejrzyste i zachowują taki stan przez bardzo długi czas.

Ponadto wspomniana woda demineralizowana jest bardzo przyjazna środowisku gdyż jest pozbawiona wszelkich jonów.

Więcej o skuteczność wody demineralizowanej możecie przeczytać w artykule na naszym blogu: Woda
demineralizowana. Dlaczego mycie szyb, okien i przeszkleń za jej pomocą się opłaca?

Sprzęt

Przy czyszczeniu okien, dużą rolę odgrywają urządzenia, służące właśnie do mycia szyb czy mycia fasad szklanych. Takim urządzeniem, które ułatwi nam mycie okien jest myjka parowa do okien. Praca parownicy polega na doprowadzeniu wody do wrzenia, a następnie wyrzucenie powstałej pary wodnej przez dyszę pod dużym ciśnieniem.

Dzięki wysokiemu ciśnieniu brud zostaje skutecznie usunięty, a na powierzchniach szklanych nie pozostają żadne smugi ani zabrudzenia. Ponadto wiele modeli oferuje dodatkowe elementy pozwalające nam na czyszczenie i mycie dużych okien.

Wybór odpowiedniej firmy zajmującej się czyszczeniem okien

Takie firmy, które zajmują się myciem okien, powinny zawsze cenić profesjonalizm a każde zlecenie powinno być wykonane rzetelnie i relatywnie do cennika.

Tak samo jak nasza firma Aquacleaning24, dla której klient jest najważniejszy a wszystkie nasze zlecenia wykonujemy z pełnym profesjonalizmem. Oferujemy mycie okien na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Olsztyna. Większe zlecenia wykonujemy na terenie całego kraju.

Zadzwoń i zamów