Mycie okien nie należy do najtrudniejszych czynności. Komplikuje się jednak w momencie, gdy znajdują się one kilka metrów nad ziemią. Już na wstępie należy zaznaczyć, że do czyszczenia tego typu zawsze należy zatrudniać specjalistów. Obecny rynek składa się z wielu firm, które oferują usługi mycia powierzchni przy wykorzystaniu różnego rodzaju metod. Mycie okien na wysokości to konieczność, która czeka właścicieli wszystkich większych firm, spółdzielni i biurowców. Normalni pracownicy tych miejsc nie powinni wykonywać takich prac samodzielnie ze względu na bezpieczeństwo. Nie oznacza to, że odtąd szyby zostaną pozostawione same sobie i jedyną szansą na ich zmycie będzie obfity deszcz. Jak umyć okna trudno dostępne? Jaką firmę do tego zatrudnić? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu!

Czy wiesz jak umyć okna na wysokości?

Przepisy związane z pracą na wysokości zobowiązują pracodawców i menadżerów do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Praca prowadzona na wysokości nie należy do obowiązków biurowych i wymaga od pracownika przejścia specjalistycznych badań. Ponadto  mycie okien na wysokości musi być odpowiednio zaplanowane, nadzorowane i wykonywane za pomocą odpowiedniego sprzętu. Należy zatrudnić do tego profesjonalistów, którzy dobrze wiedzą jak umyć okna przy zachowaniu niezbędnych procedur. Obecnie rzadko korzysta się z tradycyjnych dźwigów, rusztowań i podnośników. Specjaliści z reguły korzystają z myjek teleskopowych, które pozwalają czyścić okna z powierzchni ziemi. Nie stwarza to również konieczności wyłączenia budynku z użytku na czas prac. 

Czy zawsze trzeba zatrudniać firmę zewnętrzną?

Mycie szyb od wewnątrz może zostać wykonane przez zwykłą firmę sprzątającą. Jednak najwięcej brudu znajduje się po zewnętrznej stronie okna, a te czyścić mogą realizować jedynie uprawnieni pracownicy. Należy zwrócić uwagę, że wykonywanie czynności minimum metr nad poziomem ziemi, jest uznawana za pracę na wysokości! Mycie okien na wysokości wymaga odpowiednich umiejętności, ogromnej wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Ponadto należy robić to regularnie. Brud wielowarstwowy jest bardzo ciężki do usunięcia, a to kolejny argument przemawiający za zatrudnieniem w tym celu specjalistów. Jeśli nie wiesz jak umyć okna i poradzić sobie nawarstwionymi zabrudzeniami w możliwie najkrótszym czasie – zatrudnij do tego wykwalifikowaną firmę. 

Jak wygląda profesjonalne czyszczenie na wysokości? 

Specjaliści uprawnieni do pracy na dużych wysokościach wykorzystują szereg narzędzi i sprzętu, który pozwala dostosować się do każdego zlecenia. Nowoczesny sprzęt do czyszczenia okien wykorzystuje połączenie wody demineralizowanej i chemii. Narzędzia te nie tylko pozwalają na dokładniejszą i bardziej efektywną pracę, ale także umożliwiają usuwanie zabrudzeń w o wiele krótszym czasie! Zastosowanie wody demineralizowanej pod odpowiednim ciśnieniem pozwala uniknąć powstawania smug oraz gwarantuje efekty, które utrzymują się o wiele dłużej niż w przypadku metod mechanicznych. Ponadto zwykła woda pełna jest osadów i minerałów, które pozostawiają plamy i smugi na powierzchni szyb. Z tego względu profesjonaliści oczyszczają wodę przepuszczając ją przez szereg filtrów i wykorzystując naturalne procesy, takie jak np. odwrócona osmoza. 

Jak umyć okna za pomocą szczotek teleskopowych?

Systemy oparte na czyszczeniu teleskopowym eliminują potrzebę stawiania rusztowań, drabin i asekuracji linowej. Znacznie zmniejsza to ryzyko powstawania przypadkowych szkód materialnych. Myjki ciśnieniowe w połączeniu z wodą demineralizowaną potrafią wyczyścić nawet najbardziej niedostępne miejsca. Pozwala ona także na zauważalne zmniejszenie kosztów związanych z myciem obiektu. Poza tym podnosi jakość czyszczenia, i jest przyjazna dla środowiska. Detergenty dodaje się jedynie w przypadku mycia powierzchni silnie zabrudzonych. Najczęściej wystarcza zastosowanie jedynie wody demineralizowanej. Jest ona delikatna dla powierzchni i przede wszystkim pozbawiona minerałów. Doskonale nadaje się do czyszczenia wielkich powierzchni szklanych, gdyż nie pozostawia żadnych smug czy zacieków. Ponadto oczyszczona szyba otrzymuje rozładowany ładunek elektrostatyczny i jest odporna na zabrudzenia. 

Doskonałe usługi czyszczące na terenie Trójmiasta i Olsztyna 

Aquacleaning 24 to wykwalifikowany zespół profesjonalistów w dziedzinie czyszczenia obiektów mieszkalnych i infrastruktury publicznej. Posiadamy ogromne doświadczenie w pracy z każdym rodzajem powierzchni i okien budynków. Działamy przede wszystkim na terenie Olsztyna, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jesteśmy jedyną firmą na terenie Trójmiasta, która oferuje mycie budynków za pomocą ciepłej wody demineralizowanej. Zapewniamy doskonałej jakości usługi i gwarantujemy długotrwałe rezultaty. Twoja siedziba wymaga opieki? Twój dom potrzebuje gruntownego mycia? Skontaktuj się z nami! Postaramy się możliwie jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości. 

Zadzwoń i zamów