Jaki obraz pojawia się w Twojej głowie, kiedy myślisz o myciu okien? Prawdopodobnie widzisz przed sobą grupę alpinistów lub pana na drabinie z bawełnianą ściereczką. Podobnie jak w wielu innych branżach, również i w tej dokonał się ogromny postęp – można myć lepiej, szybciej i znacznie dokładniej. A przy okazji dużo bezpieczniej.

Sekretem doskonałego efektu wizualnego jest… woda demineralizowana. Ale to nie wszystko. Dlaczego to właśnie taką wodą warto czyścić okna i fasady szklane? I o czym jeszcze należy pamiętać, aby uzyskać doskonały efekt podczas mycia okien? Dowiedz się więcej.

Woda demineralizowana – czy naprawdę jest taka czysta?

Woda demineralizowana to – tak naprawdę – woda poddana obróbce, pozbawiona wszelkich rozpuszczonych w niej substancji. Co to właściwie oznacza? Aby Ci to wyjaśnić, porównajmy wodę demineralizowaną do wody z kranu. Jak się okazuje, zwykła kranówka jest pełna zanieczyszczeń, które pozostawiają nieestetyczne ślady w postaci plam, smug i zacieków. Możesz wierzyć lub nie, ale woda z kranu nie jest zbyt czysta i pełno w niej różnego rodzaju zarazków. Co więcej, ich stężenie różni się w zależności od danego regionu.

No dobrze, a co trzeba zrobić, aby uzyskać wodę demineralizowaną? Mówiąc w dużym skrócie, należy przetworzyć wodę z kranu i poddać ją czteroetapowemu procesowi filtracji, zakończonego dejonizacją, która usuwa rozpuszczone w niej ciała stałe. Tak uzyskana woda gwarantuje dwie istotne korzyści, jeśli chodzi o mycie okien:

  • jest ona bardziej skuteczna w usuwaniu brudu,
  • nie ma w niej żadnych zanieczyszczeń, które zostawiają zarysowania.

Porównajmy teraz wodę dejonizowaną do filtrowanej. Być może we własnym mieszkaniu masz dzbanek lub butelkę z filtrem. Jeśli tak, używasz ich do oczyszczania wody, którą pijesz w domu, aby poprawić jej smak, zwiększyć walory zdrowotne itd. Wiele dzbanków z filtrem wykorzystuje najnowszy i najlepszy system wkładów. Pomimo to w wodzie filtrowanej wciąż gromadzi się więcej mikroelementów niż w wodzie demineralizowanej, którą stosujemy do czyszczenia okien. Kiedy więc mówimy, że używamy czystej wody do mycia okien, naprawdę myślimy o czystej wodzie. O wiele czystszej niż tej z dzbanków czy butelek filtrujących.

Profesjonalny sprzęt do mycia okien – technologia Water Fed Pole

Kolejna sprawa to sprzęt. Podczas czyszczenia okien używamy specjalnie zaprojektowanej szczotki. Została ona wykonana w technologii Water Fed Pole i przeznaczona jest  do czyszczenia szkła czystą wodą. Wyróżnia się swoją wielkością i kształtem. Główka szczotki wyposażona jest w specjalne włosie i umocowana jest na końcu długiego drążka, tzw. kija teleskopowego. Kiedy włosie szczotki dokładnie czyści powierzchnię, dysze spłukują ją ciepłą wodą. W ten sposób możemy skutecznie usunąć zanieczyszczenia z Twoich okien, ram oraz parapetów. Włókna tych szczotek mają wiele zalet, przy czym najważniejsze jest to, że:

  • nie gromadzą one brudu, co wspomaga proces czyszczenia okien,
  • są przyjazne dla szkła i nie zostawiają na nim śladów.

Po oczyszczeniu okien spłukujemy je dużą ilością wody demineralizowanej. To sprawia, że ​​są one bardzo czyste, a ponieważ nie ma na nich pozostałości po detergentach, środkach czyszczących, zanieczyszczeń z wody ani niczego innego, zachowują one czystość na dłużej! W ten sposób osiągamy doskonały efekt wizualny, ponieważ brud nie ma się do czego przykleić – na powierzchni nie ma żadnych pozostałości, ponieważ wszystko zostało oczyszczone i ponownie spłukane wodą dejonizowaną.

Gorąca woda dejonizowana – kropka nad „i” w myciu okien

Jeśli chodzi o mycie okien, w przeciwieństwie do wszystkich firm w Trójmieście, jako jedyni używamy gorącej wody. Obecnie nie jest to standardem na tym rynku, ponieważ nowoczesne środki czyszczące stosunkowo dobrze działają z zimną wodą. Wiemy jednak, że gorąca woda gwarantuje jeszcze lepszy efekt. Wykorzystujemy taką technologię na co dzień, przy każdym rodzaju budynków – bez względu na to, czy chodzi o mały dom, czy też duży kompleks handlowy.

Mycie okien Trójmiasto

Jeśli jesteś z Trójmiasta i chcesz się przekonać w praktyce, jak działa woda demineralizowana – zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy tak szybko, jak to tylko możliwe!

Zadzwoń i zamów