Przeszklone budynki to największy trend architektoniczny we współczesnym budownictwie. Konstrukcje ze szkła i stali wzbudzają podziw swoją okazałością, a także bardzo często są utożsamiane z prestiżem oraz sukcesem. Oczywiście do momentu, kiedy nie pojawią się na ich powierzchni pierwsze zabrudzenia. Brud pojawiający się z czasem na szybach mocno rzuca się w oczy i działa negatywnie na wizerunek budynku. Z tego powodu prędzej czy później będzie trzeba dokonać wyboru odpowiedniej firmy oferującej profesjonalne mycie okien na wysokościach. Czym więc należy się sugerować w tym temacie? Co warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru firmy czyszczącej na terenie Gdańska? Tego dowiesz się właśnie w tym artykule!

Kwalifikacje i doświadczenie – klucz do satysfakcjonujących rezultatów

Osoby wykorzystujące rusztowania lub podnośniki do mycia szyb na wysokościach muszą posiadać profesjonalne przeszkolenie. Tylko fachowiec przygotowany do pracy na wysokości i posiadający odpowiedni zasób wiedzy wykona zlecenie we właściwy sposób . Niedoświadczony wykonawca prawdopodobnie nie tylko nie poradzi sobie z zadaniem, ale może dodatkowo stwarzać zagrożenie dla osób w pobliżu miejsca pracy i samego siebie. Mycie okien na wysokości wymaga ogromnych kwalifikacji, jednak z perspektywy wyboru oferty spośród firm w Gdańsku trudno jest jednoznacznie potwierdzić kompetencje konkretnej firmy. Warto w tej kwestii zweryfikować jej działalność, sprawdzić czy posiada odpowiednie uprawnienia i certyfikaty, a także zapytać o wcześniej zrealizowane zlecenia. Wskazówką potwierdzającą jakość świadczonych usług mogą być również opinie i rekomendacje klientów na stronie internetowej firmy lub w social mediach.

Jaki sprzęt jest wykorzystywany do mycia okien?

Technologie i metody wykorzystywane przez firmę czyszczącą muszą być w pełni niezawodne. Ważne jest nie tylko bezpieczeństwo w czasie pracy, ale także gwarancja, że powierzchnia szklana nie zostanie uszkodzona przez wątpliwej klasy sprzęt. Z reguły do mycia szyb w wysokich budynkach fachowcy używają lin, na których spuszczają się z dachu w uprzężach asekuracyjnych. Jest to bardzo powszechny i skuteczny sposób, ale nie należy on do w pełni bezpiecznych. O wiele lepiej zdecydować się na wybór wykonawcy oferującego możliwość  mycia okien z ziemi za pomocą szczotek teleskopowych. Metoda ta nie zawiera w sobie żadnego ryzyka i gwarantuje taki sam efekt końcowy .

Bezpieczeństwo życia i zdrowia w obrębie miejsca pracy to priorytet, jednakże równie ważne jest bezpieczeństwo środowiska. Należy zwrócić uwagę na to, z jakich środków firma korzysta przy myciu okien. Profesjonaliści stosują w zdecydowanej większości wodę demineralizowaną pozbawioną środków chemicznych. Jest ona w stanie wyczyścić w zasadzie każdy rodzaj zabrudzeń, a  efekt mycia i połysk jest widoczny jeszcze przez bardzo długi czas po myciu.

Cena czy profesjonalizm?

Firmy zajmujące się myciem okien na wysokościach często w swoich ofertach powołują się na niską cenę oraz szybki termin realizacji. W tym momencie nasuwa się fundamentalne pytanie. Czy da się połączyć małe koszty z dobrymi efektami?  Mycie okien to wymagająca branża, która wymaga nowoczesnego sprzętu i odpowiednich umiejętność popartych bardzo dużym doświadczeniem. Wysoka jakość efektu końcowego i sprawna realizacja definitywnie nie łączą się z niską ceną. 

Skuteczne mycie okien w Gdańsku

W Gdańsku funkcjonuje wiele firm zajmujących się utrzymywaniem czystości szyb w biurowcach, sklepach, czy centrach handlowych. Napotkanie widoku dwójki ludzi, którzy stoją na wysoko położonej platformie i usuwają zabrudzenia z powierzchni budynków nie jest czymś rzadkim. Nasza firma specjalizuje się dokładnie w takich czynnościach. Gwarantujemy najwyższą jakość efektów wykonanej pracy i błysk wypolerowanej powierzchni zauważalny w całym mieście.

Aquacleaning 24 to zespół specjalistów, którzy od lat zajmują się czyszczeniem powierzchni budynków na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jesteśmy firmą, która jako jedyna na terenie Trójmiasta oferuje mycie okien w Gdańsku z wykorzystaniem gorącej wody demineralizowanej. Zapewniamy najlepszą jakość usług, dzięki którym siedziba Twojej firmy przyciągnie wielu klientów. Zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń i zamów