Marzysz o perfekcyjnie wyglądających oknach bez smug i zacieków? Szukasz firmy zajmującej się myciem okien w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie?Idealnie trafiłeś! Na mycie okien wodą demineralizowaną decyduje się coraz więcej klientów, w szczególności  dużych firm oraz większych instytucji. Dlaczego decydują się oni właśnie na tę metodę? O tym dowiesz się w niniejszym artykule.

Głównym atutem technologii z wykorzystaniem pozbawionej minerałów wody jest to, że na szklanych powierzchniach nie pozostają smugi ani zacieki po myciu. Miękka woda demineralizowana zapewnia zatem doskonały efekt wizualny. Warunkiem jest to, że cała czynność mycia musi być przeprowadzona profesjonalnie i prawidłowo.

Mycie okien wodą demineralizowaną – niskie koszty i duża skuteczność

Skuteczność tej metody wiąże się również tym, że mycie okien i elewacji nie wymaga użycia żadnych  środków chemicznych, co w dużym stopniu wpływa na finalny efekt i wygląd okien. Dzięki temu klient nie musi ponosić dodatkowych kosztów. W praktyce oznacza to, że płaci on przeciętnie o 80% mniej niż w przypadku standardowych  metod  z wykorzystaniem technik linowych, rusztowań czy też podnośnika koszowego

Do mycia okien stosuje się wysokie teleskopy, a dzięki systemowi, który ogranicza ingerencję człowieka w powierzchnię myjącą, nie powstają na niej żadne niechciane uszkodzenia np. w postaci rys, których praktycznie nie da się później usunąć. Stosowanie systemów z wodą demineralizowaną jest zatem – jak się okazuje – całkowicie bezpieczne, także dla wszelkiego rodzaju zdobień oraz dekoracji znajdujących się na budynku.

Podczas mycia okien i elewacji stosowane są szczotki, przy których ważna jest siła tarcia oraz ciśnienie. W trakcie przeprowadzania całej czynności można dobrać optymalną temperaturę wody, a po ustawieniu odpowiednich parametrów można umyć nawet silne zabrudzenia. Warto dodać, że nie trzeba wspinać się na żadne rusztowania. Dzięki temu mycie wodą demineralizowaną nie narusza prywatności osób znajdujących się w danym budynku.

Profesjonalne mycie okien – szybkie schnięcie i ekologiczna metoda

Bardzo dużo atutem mycia z wykorzystaniem tej technologii jest szybkość. W ciągu godziny można umyć nawet 200 m2 szklanych powierzchni. Doskonale wiemy, że czas to pieniądz, dlatego przeprowadzamy całą czynność w możliwie jak najkrótszym czasie. Po myciu okien wodą demineralizowaną nie trzeba ich wycierać – woda wysycha bardzo szybko, nie pozostawiając żadnych śladów. Co więcej, do atmosfery oraz gleby nie przenikają zbędne środki chemiczne. Dzięki temu można powiedzieć, że ta metoda jest w 100% ekologiczna. 

Ogromną zaletą mycia okien i elewacji tym sposobem jest to, że woda demineralizowana posiada pH 5,5. Odczyn kwaśny sprawia, że doskonale radzi sobie ona z nieestetycznymi zabrudzeniami niemal na każdym rodzaju powierzchni płaskiej. Co więcej, umyta powierzchnia posiada rozładowany ładunek elektrostatyczny,  co z kolei zwiększa jej odporność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Oznacza to, że okna i elewacje utrzymują czystość jeszcze dłużej.

Mycie okien w Gdańsku i Gdyni – najlepsze rozwiązanie dla Ciebie

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie mycia okien w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, a nawet Olsztynie. Korzystamy z czyszczącego systemu składającego się z długich kijów teleskopowych oraz umieszczonych na nich szczotek, do których doprowadzana jest woda demineralizowana. System wytwarzania cieczy bazuje na procesach dejonizacji oraz odwróconej osmozy. Każdy kij teleskopowy musi być dostosowany do wysokości mycia danej powierzchni. Im wyżej musi on dotrzeć, tym większą wytrzymałością oraz lekkością musi się wykazać.

Jedyną wadą systemów wykorzystującą wodę mineralizowaną jest to, że nie są one w stanie wyczyścić tynku, silikonu czy farby z szyb. Należy również pamiętać, że podczas użytkowania systemy muszą być podłączone pod bieżącą wodę. Masz jakieś pytania? Zadzwoń lub napisz – odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Zadzwoń i zamów