Podstawą profesjonalnego czyszczenia powierzchni szklanych jest odpowiedniej jakości sprzęt. Do mycia okien i elementów szklanych niezbędne jest zastosowanie dostosowanych do tego szczotek. Bardzo często montowane są one na specjalnych wysięgnikach teleskopowych. Pozwalają one zoptymalizować i zwiększyć efektywność pracy wielu firm czyszczących. Obecnie rynek stale poszerza się o nowe rozwiązania związane z eliminowaniem zabrudzeń z różnego typu powierzchni płaskich.  Dzięki temu fachowcy mogą sami dobrać narzędzia odpowiednie do pracy w konkretnym przypadku. Szeroki wachlarz zaplecza technologicznego pozwala zastosować m.in. mycie teleskopowe, softwash, ścieranie mechaniczne, wysokie ciśnienie czy też systemy wykorzystujące odwróconą osmozę. Odpowiednio dobrane metody nie tylko znacznie skracają czas niezbędny na usunięcie zanieczyszczeń, ale i obniżają koszty końcowe. Jaką technikę czyszczenia wybrać? Czy warto postawić na mycie teleskopowe? Jak skuteczne są metody mieszane? Tego dowiesz się z treści niniejszego artykułu!

Jak sprawdza się mycie teleskopowe w połączeniu z innymi metodami?

Dokładne mycie budynków, którego efekty będą widoczne bardzo długo, wymaga łączenia różnych technik. Przykładowo, budynki o nieregularnej powierzchni lub porowatej strukturze elewacji wymagają czyszczenia za pomocą środków, które wnikają głęboko w materiał. O wiele prostsze jest pozbywanie się zanieczyszczeń ze szkła lub metalu. Dobór odpowiedniego rozwiązania jest więc zależny od rodzaju obiektu. Mycie teleskopowe zostało stworzone w celu czyszczenia wyżej położonych miejsc. Profesjonalne firmy myjące bardzo często sięgają po tą metodę, gdyż duża część budownictwa w Polsce to niejednolite, z reguły starsze obiekty zbudowane z kilku powierzchni o różnych właściwościach. Myjki teleskopowe pozwalają nie tylko na szybszą realizację prac, umożliwiają również pracę z poziomu ziemi, co redukuje koszty o konieczność wynajęcia dźwigu bądź rusztowań. Ponadto mycie teleskopowe można połączyć z chemią softwash, która długotrwale usuwa wykwity organizmów mikrobiologicznych i impregnację.

Czym różnią się nakładki na szczotki teleskopowe?

Rozmiar

Mycie teleskopowe wymaga zastosowania różnego rozmiaru nakładek. Jest to uzależnione od wielkości obiektu, który będzie poddawany czyszczeniu. Duża powierzchnia potrzebuje większej szczotki w celu usprawnienia metodyki pracy. Elewacja i przeszklenia będą wymagały różnych nakładek w zależności od ich wielkości. Jest to bardzo istotne, aby nie uszkodzić drobniejszych elementów bądź zdobień. Z kolei mniejsza szczotka charakteryzuje się większą mocą punktową, a tym samym oferuje dokładniejsze rezultaty. 

Materiał

Na rynku do najczęściej spotykanych należą modele wykonane z nylonu i materiałów naturalnych. Syntetyczne, gładkie włosie dostosowywuje się idealnie do kształtu i wielkości szczotki. Natomiast włosie pochodzenia naturalnego składa się z kolei z cienkich włókien, które są o wiele mniej wytrzymałe niż tworzywo syntetyczne, ale oferują o wiele większą efektywność pracy.

Rodzaj dyszy

Mycie teleskopowe wykorzystuje moc strumienia punktowego lub tzw. rozpylającego. Woda uderzająca w powierzchnię bezpośrednio, skupiona w jednym miejscu, jest skuteczna przeciwko nawarstwionym zabrudzeniom. Szczotka rozpylająca natomiast umożliwia o wiele szybsze i sprawniejsze mycie większych budynków i obiektów o nieregularnej strukturze.

Kształt

Nasadki teleskopowe z reguły są prostokątne. Jest to kwestia o wiele niższej ceny i dobrej kompatybilności z wieloma różnymi modelami urządzeń czyszczących. Dostępne są również specjalne nakładki typu radialnego, jednak nie zyskały one tak dużej popularności jak wersje prostokątne.

Mycie teleskopowe wodą demineralizowaną

Stosowanie wyłącznie jednej metody czyszczenia jest bardzo nieskuteczne. Wiedza poparta doświadczeniem, certyfikowanymi szkoleniami i wieloletnią praktyką pokazały, że połączenie mycia teleskopowego z innymi metodami pozwala o wiele szybciej eliminować wszelkie zabrudzenia. Nie można skupiać swojej działalności jedynie wokół jednego sposobu. Dostosowywanie sposobu czyszczenia do konkretnego budynku i struktury powierzchni umożliwia efektywniejsze, a przez to tańsze pozbywanie się szerokiego spektrum zabrudzeń. Mycie teleskopowe i woda demineralizowana otrzymywana w procesie odwróconej osmozy stanowią gwarancję długotrwałych rezultatów w bardzo krótkim czasie. Pozwalają one usunąć zanieczyszczenia atmosferyczne, nawarstwiony brud ze spalin komunikacyjnych i kurzu, a nawet ciężkie oleiste zabrudzenia.

Mycie teleskopowe na terenie Trójmiasta i Olsztyna! 

Aquacleaning 24 to zespół profesjonalistów w dziedzinie mycia teleskopowego obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej. Gwarantujemy usługi wysokiej jakości i efekty pracy zauważalne w całym mieście. Od lat zajmujemy się czyszczeniem okien, elewacji, fasad i różnego typu powierzchni na terenie Olsztyna, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jako jedyni na terenie Trójmiasta wykorzystujemy ciepłą wodę demineralizowaną. Zależy Ci na satysfakcjonujących rezultatach i szybkim czasie realizacji? Zapraszamy do kontaktu! Wspólnie dobierzemy odpowiednią metodykę pracy do Twoich indywidualnych potrzeb!

Zadzwoń i zamów