System do mycia wodą demineralizowaną to nowoczesna technologia przeznaczona do czyszczenia powierzchni wykorzystująca do tego wodę demineralizowaną. Jest ona od lat wykorzystywana w w przypadku mycia okien i powierzchni szklanych. Obecnie powstaje coraz więcej obiektów wyposażonych w dużą ilość elementów wykonanych z tworzyw sztucznych czy szkła. W tej kwestii odpowiedni system do mycia wodą demineralizowaną staje się wręcz niezbędny do utrzymania ich w czystości. Powszechnie wiadomo, że na wyglądzie siedziby w dużej mierze opiera sposób postrzegania marki przez ludzi.

System do mycia wodą demineralizowaną

Współczesne projekty architektoniczne bardzo często wykorzystują szkło w charakterze elementów dekoracyjnych. Niezbędne jest jednak zastosowanie właściwych metod ich czyszczenia. Podstawą jest dobrze dobrany system do mycia wodą demineralizowaną. Do najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych należy usuwanie zabrudzeń wodą osmotyczną. Czyszczenie bez środków chemicznych z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych do tego systemów pozwala na o wiele dłuższe utrzymanie efektów czyszczenia. Technologia wykorzystywana w naszej firmie wykorzystuje ten system i poszerza go o dodatkowe rozwiązania. Demineralizacja i proces odwróconej osmozy w połączeniu z nowoczesnymi narzędziami takimi jak myjki teleskopowe pozwala na osiągnięcie perfekcyjnych rezultatów. Woda demineralizowana jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów czyszczących. Dodatkowo jest ona pozbawiona minerałów, które bywają bardzo uciążliwe w czasie mycia. Z tego względu wykazuje bardzo duże właściwości do absorpcji brudu ze zmywanych powierzchni i nie pozostawia żadnych smug. Ponadto, dana powierzchnia wskutek czyszczenia zmienia swoje właściwości elektrostatyczne i jest o wiele mniej podatna na zabrudzenia.

Dlaczego warto wybrać system do mycia wodą demineralizowaną?

Zastosowanie wody demineralizowanej w czasie mycia skraca cały proces, ponieważ nie ma konieczności wycierania umytej powierzchni. Wysycha ona o wiele szybciej niż standardowa woda lub woda z domieszką środków chemicznych. System do mycia wodą demineralizowaną nie pozostawia plam i smug. Ponadto stosowana przez nas technologia umożliwia czyszczenie tanio, szybko i  przede wszystkim bezpiecznie, gdyż do wysokości około 20 wykorzystujemy specjalne myjki teleskopowe. W ten sposób można umyć cały obiekt bezpośrednio z powierzchni ziemi.  Zastosowanie różnego rodzaju lanc pozwala skutecznie usunąć każdy rodzaj zabrudzeń bez konieczności stosowania lin, asekuracji, czy podnośników. Przy zastosowaniu tradycyjnych metod mycie fasad może być bardzo skomplikowane. Szyby i powierzchnie szklane czyszczone za pomocą normalnych środków chemicznych mają tendencję do ponownego zabrudzania się. Wystarczy jeden deszcz, aby wyeksponować widoczne smugi i zacieki. Nasz system wykorzystujący osmozę wyklucza taką możliwość.  

System do mycia wodą demineralizowaną  – korzyści

Woda demineralizowana przede wszystkim pozwala na zauważalne zmniejszenie kosztów związanych z myciem obiektu. Ponadto podnosi jakość i skraca czas na czyszczenia, a także jest przyjazna dla środowiska. System do mycia wodą demineralizowaną redukcje konieczności użycia środków chemicznych. Detergenty stosowane są jedynie w przypadku mycia zasadniczego powierzchni silnie zanieczyszczonych. Z reguły wystarcza zastosowanie jedynie wody demineralizowanej. System sprawia, że jest ona miękka, delikatna dla powierzchni i przede wszystkim pozbawiona wszelkich minerałów. Dzięki temu doskonale zmywa zanieczyszczenia niemal z każdej powierzchni płaskiej i nie pozostawia przy tym smug czy zacieków. Ponadto, czyszczona powierzchnia otrzymuje rozładowany ładunek elektrostatyczny i jest bardziej odporna na zabrudzenia. Poza tym system do mycia wodą demineralizowaną pozwala:

  • wyeliminować konieczność stawiania rusztowań i stosowania drabin.
  • upraszczają procedury związane z BHP
  • ułatwia dostęp do trudno dostępnych powierzchni
  • przyspiesza pracę, oszczędza czas i redukuje koszty
  • zapewnia niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne
  • jest prosty w obsłudze
  • umożliwia czyszczenie powierzchni do 20 m
  • wyklucza konieczność stosowania środków chemicznych
  • jest ekologiczny
  • pozwala na czyszczenie w zasadzie dowolnych powierzchni

Firmy wykorzystujące wodę demineralizowaną na terenie Trójmiasta i Olsztyna 

Aquacleaning 24 to zespół profesjonalistów w dziedzinie czyszczenia obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej. Od lat zajmujemy się czyszczeniem elewacji, fasad i okien budynków na terenie Olsztyna, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Jesteśmy jedyną firmą na terenie Trójmiasta, która oferuje mycie budynków za pomocą ciepłej wody demineralizowanej. Zapewniamy najwyższej klasy usługi i gwarantujemy doskonałe rezultaty. Z pewnością będziesz zadowolony z efektów przez długi czas. Spróbuj! Zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń i zamów