Podczas mycia szkła – czy to okien, przeszkleń, witryn, czy też innych elementów szklanych w biurowcach, sklepach oraz innych budynkach najważniejsze są 3 rzeczy. Doświadczenie osób myjących, profesjonalny sprzęt oraz środki służące do mycia. I to właśnie temu ostatniemu elementowi poświęcimy poniższy wpis. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaki środek myje nie tylko szybko, ale także skutecznie.

Mycie przy użyciu wody demineralizowanej

To właśnie krystalicznie czysta woda demineralizowana jest najlepszym środkiem wykorzystywanym do mycia i czyszczenia wszelkiej maści elementów szklanych. Jakie są jej główne zalety? Przede wszystkim skuteczność, bezpieczeństwo oraz dbanie o środowisko.

 

Woda demineralizowana czyści skutecznie

Nie zawiera żadnych środków chemicznych czy minerałów, dzięki czemu po myciu np. okien, na szkle nie pozostają żadne smugi, czy inne zanieczyszczenia. Cały brud usuwany jest wyłącznie za pomocą wody. To natomiast sprawia, że czystość na tych elementach trwa znacznie dłużej.

 

Mycie samą wodą chroni środowisko

Nie ma chyba nic czystszego niż woda pozbawiona minerałów. Mycie przy użyciu samej wody (bez żadnych dodatków chemicznych) zapewnia także ochronę środowiska i przyrody. Bowiem zarówno do gleby, jak i atmosfery nie wydostają się absolutnie żadne szkodliwe środki (używane w alternatywnych formach czyszczenia przeszkleń).

 

Mycie okien wodą zapewnia bezpieczeństwo

Alternatywne środki (takie jak szczotki, żrące środki chemiczne oraz inne maszyny) stosowane przez wiele osób do mycia szyb stwarzają też poważne niebezpieczeństwo dla budynków. Ponieważ zarówno same szczotki, maszyny elektryczne, jak i chemia zawarta w stosowanych do czyszczenia środkach bardzo często powoduje, że powierzchnia ulega zniszczeniu. Na oknach i innych elementach powstają widoczne i bardzo nieestetyczne rysy, których praktycznie nie da się usunąć.

Stosowanie wody demineralizowanej całkowicie wyklucza to niebezpieczeństwo. Woda nie zawiera w sobie żadnych drobinek, ani innych materiałów, dzięki czemu nie dochodzi do tarcia powodującego rysy i inne uszkodzenia szkła.

 

Chcesz, aby Twój budynek został umyty szybko i pozostawał czysty na długo?

Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością zadbamy o jego czystość. Używając przy tym wyłącznie najlepszego sprzętu oraz krystalicznie czystej demineralizowanej wody. Działamy na terenie Trójmiasta i okolic, więc jeśli Twój budynek znajduje się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, a nawet Olsztynie – z przyjemnością wykonamy dla Ciebie zlecenie.

Zadzwoń i zamów