Tylko połączenie techniki wykonania z odpowiednim sprzętem do czyszczenia powierzchni szklanych, przeszkleń, fasad i elewacji jest w stanie zapewnić odpowiednią jakość usługi. Jednym z elementów mających decydujący wpływ na długotrwały efekt zapewnienia czystości mytych powierzchni są szczotki do kijów teleskopowych w technologii Water Fed Pole czyli myciu przy zastosowaniu wody demineralizowanej.

Czym różnią się szczotki do mycia wodą demineralizowaną?

 

  • Materiałem, z którego wykonane jest włosie. Mamy do dyspozycji szczotki nylonowe lub naturalne, z włosiem dzika. Krótko o wadach i zaletach. Nylon jest materiałem syntetycznym, powszechnie dostępnym i dającym się modyfikować na wiele sposobów, tym samym dostosowując się do kształtu i wielkości szczotki czy rodzaju dysz. Włosie szczotek nylonowych jest gładkie, co w przeciwieństwie do włosia dzika, które naturalnie posiada wiele cienkich włókien i nie daje tak spektakularnego efektu po pierwszym zetknięciu w czyszczoną powierzchnią. Włosie dzika dzięki włóknom sprawia, że szczotka ma dużą siłę czyszczenia, ale z racji tego, że naturalne jest biodegradowalne to wytrzyma krócej niż szczotka nylonowa.

  • Wielkością. Szczotki nylonowe do mycia np. fasad szklanych czy przeszkleń dostępne są w wielu wariantach wielkościowych, natomiast szczotki w włosia dzika ograniczają się do tych o mniejszych rozmiarach. Zasada czyszczenia jest jednak taka sama – im większa powierzchnia do mycia, tym używamy większej szczotki. Im mniejsza szczotka, tym większa moc czyszczenia, gdyż woda z dysz w przypadku mniejszych szczotek koncentruje nacisk na mniejszą powierzchnię dając szybszy efekt.

  • Kształtem. Szczotki teleskopowe mogą być prostokątne lub radialne. Najpopularniejsze są szczotki prostokątne. Są one tańsze oraz bardziej kompatybilne z różnorodnymi dostępnymi na rynku pozostałymi elementami sprzętu do czyszczenia. Szczotki radialne o włosiu w kształcie promieni wykorzystywane są głównie w celu dotarcia do ciężko dostępnych miejsc, np. parapetów.

  • Dyszami. Szczotki wyposażone mogą być w dysze o strumieniu ołówkowym lub rozpylającym. Prosty strumień ołówkowy sprawdza się przede wszystkim przy myciu okien. Woda trafiająca na szybę prostym strumieniem sprawia, że umyte szczotką okno szybko staje się czyste. Natomiast strumień rozpylający dzięki szerszemu łukowi spryskiwania nadaje się do większych powierzchni, gdyż możemy je szybciej wypłukać.
    My, Aquacleaning24 jako firma, która na terenie Gdańska i okolic umyła już wiele przeszkleń, fasad szklanych, okien i elewacji, z czystym sumieniem możemy polecić to, co u nas otrzymuje 5 gwiazdek – szczotkę z aż 11 strumieniami czyszczącymi Wash & Rinse Bar. Głównymi atutami tej charakterystycznej pomarańczowej szczotki czyszczącej jest jej lekkość, szeroki obszar płukania, co umożliwia szybkie mycie okien oraz listwa płukania umieszczona w gnieździe szczotki tak, aby nie miała kontaktu z czyszczoną powierzchnią.

  • Ilością płaszczyzn. Rozróżniamy szczotki z pojedynczą i podwójną płaszczyzną. Różnica polega na tym, że szczotki o podwójnej płaszczyźnie posiadają dwie warstwy włosia – dłuższą zewnętrzną i krótszą wewnętrzną. Po nałożeniu nacisku na taką szczotkę, włosie pracuje razem, co świetnie sprawdza się przy wielkopowierzchniowym obszarze czyszczenia, np. przy myciu dużych okien czy różnego rodzaju przeszkleń. Podwójne szczotki możliwe są do wykonania tylko z syntetycznych materiałów.

Czy temperatura wody demineralizowanej przy myciu okien ma znaczenie?

 

Istnieje zależność między temperaturą wody używanej do mycia powierzchni szklanych a efektem końcowym prac. Wykorzystując tę zasadę, Aquacleaning24 jako prawdopodobnie jedyna firma czyszcząca w trójmieście stosuje ciepłą wodę demineralizowaną do mycia szyb, przeszkleń, elewacji szklanych itp. uzyskując jeszcze trwalsze i szybsze efekty niż dotychczas. Teoretycznie wszystkie szczotki powinny być wytrzymałe na temperaturę do 80 st. C ale te bardziej miękkie szczotki mogą się wówczas odkształcać powodując szybszą utratę swoich właściwości. Kolejną, niezwykle istotną zasadą, o której należy pamiętać jest dostosowanie temperatury wody do temperatury otoczenia, gdyż w przypadku nadmiernej różnicy temperatur szyba może pęknąć. Zakres temperatur wody jaki stosujemy w okresie letnim to 30-60 st. C i w miesiącach chłodniejszych 30-45 st. C.

Zawsze czyste i lśniące okna to już nie złudne marzenie ale rzeczywistość, o którą zadbają profesjonaliści z Aquacleaning24. Zadzwoń, umów się i przekonaj się sam.

Zadzwoń i zamów