Siding czyli technika wykończania elewacji domów służy głównie ochronie budynków przed niekorzystnym wpływem zjawisk atmosferycznych takich jak deszcz czy wiatr. Spełnia on także funkcje dekoracyjne. Nie jest już kojarzony tak jak w latach 90. w białymi, kiczowatymi panelami lecz z uwagi na fakt dostępności lepszych materiałów daje możliwość wyróżnienia się. Niekiedy siding wzbudza nawet odrobinę zazdrości u sąsiadów.
    Jak wspomnieliśmy, siding służy ochronie elewacji przez zabrudzeniami, ale jak dbać o sam siding aby służył nam na lata? Po jesieni i zimie czyli okresach, w których siding szczególnie mocno jest eksploatowany chcielibyśmy go odświeżyć i przywrócić mu funkcje ochronne i dekoracyjne. Pleśń jest bardzo niebezpieczna nie tylko dla materiałów konstrukcji, ale także dla naszego zdrowia. Jak zatem dbać o siding?

Proponujemy rozwiązanie mycia wodą demineralizowaną. Powstałe na konstrukcji sidingu zabrudzenia atmosferyczne typu kurz, pył, mech, pleśń, glony czy wieloletni nalot usuwamy przy pomocy szczotki na kiju teleskopowym z wykorzystaniem wody demineralizowanej. Jest to o wiele bardziej skuteczny i bezpieczny sposób mycia niż powszechnie wykorzystywane do tego celu myjki ciśnieniowe. Mycie sidingu za pomocą myjek wysokociśnieniowych ma dwie poważne wady. Powoduje poluzowanie zatrzasków łączących panele, w wyniku czego na skutek różnicy temperatur i silniejszego wiatru doprowadzić można do naruszenia położenia paneli w konstrukcji. Drugi minus to przedostanie się wody do wewnętrznej strony paneli czyli zawilgocenia elewacji i niszczenia stelażu sidingu. W efekcie siding staje się z czasem nieestetyczny i niepraktyczny. Do wad mycia sidingu myjką wysokociśnieniową musimy jeszcze dodać czynnik ludzki czyli ryzyko obrażeń ciała w wyniku niewłaściwego użycia sprzętu lub nieprzewidywalnych sytuacji spowodowanych wytryskiem wody o dużym ciśnieniu. Zagrożenia te eliminowane są przy wykorzystaniu systemu mycia sidingu wodą demineralizowaną.

W jaki sposób myć siding wodą demineralizowaną?

 

Istnieje kilka zasad stosowanych przez nas w celu skutecznego mycia sidingu system WPF (mycia wodą demineralizowaną). Oto one:

  • temperatura wody demineralizowanej powinna mieć ok. 55 st. C. Jest to ciepła woda, a więc zwiększająca możliwości czyszczenia, ale jednocześnie niezbyt gorąca, aby nie powodowała odkształceń konstrukcji i zmian miejsca pierwotnego położenia paneli,

  • szczotka myjąca powinna być miękka, co powoduje, że miękkie włosie wnika w strukturę paneli i ich łączenia dokładnie usuwając brud z zanieczyszczonych porów,

  • nie wykorzystujemy do mycia środków chemicznych, które wybielą konstrukcję sidingu, ale jednocześnie zniszczyłyby materiały, z których wykonana jest konstrukcja (co zauważylibyśmy po kilku latach). Umycie sidingu czystą wodą demineralizowaną powoduje przedłużenie trwałości materiałów,

  • do mycia sidingu używamy kijów teleskopowych, co znacznie zmniejsza koszt i czas wykonania usługi w porównaniu z wykorzystaniem dźwigów i podnośników,

  • dwa etapy mycia – pionowo i poziomo. Najpierw usuwamy większe i zaschnięte zanieczyszczenia ruchami góra-dół, a następnie ruchami prawo-lewo dzięki przegubowej szczotce czyścimy ciężko dostępne szczeliny i łączenia.

Jeśli zależy Ci na estetyce domu i spełnianiu swojej roli przez siding to skorzystaj z pomocy profesjonalistów. My wiemy jak oczyścić siding Twojego domu, biura  w szybki i bezpieczny sposób oraz zapewnić mu trwałość na długie lata. Skontaktuj się z nami już teraz.

Zadzwoń i zamów